>

Τρίτη, 5 Φεβρουαρίου 2013

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΚΑΤΖΙΟΣ..πρώτος νικητής στον ετήσιο ανώμαλο δρόμο 5000μ

Νικηφόρο ξεκίνημα για το 2013 από τον αθλητή μεσαίων και μεγάλων αποστάσεων ΓΚΑΤΖΙΟΥ
Ο αθλητής του ΕΘΝΙΚΟΥ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ αλλά και του ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ,  ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΚΑΤΖΙΟΣ κατάφερε να κερδίσει τον ετήσιο ανώμαλο δρόμο 5000μ που γίνεται περιμετρικά του Καυτατζογλείου στη Θες/νίκη. Να θυμίσουμε ότι και πέρυσι στον ίδιο αγώνα νικητής ήταν

ο Απόστολος Γκάτζιος.
Στον αγώνα συμμετείχαν 35 άτομα από τη Βόρεια και Κεντρική Ελλάδα η 1η θέση στη γενική κατάταξη μαρτυρά την καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται ο αθλητής ο οποίος δείχνει έτοιμος να επαναλάβει τις περσινές εμφανίσεις που τον έφεραν στη 1η θέση στα βαλκάνια στους αγώνες βετεράνων που έγιναν στη Σμύρνη. Ο Χρόνος του ήταν 17.40 ενώ ο 2ος αθλητής που ήταν από την Χαλκιδική έκανε 18.12. Ο ΓΚΑΤΖΙΟΣ ετοιμάζεται για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου που θα γίνει στα Τρίκαλα σε 20 ημέρες ο αθλητής θα τρέξει με τα χρώματα του ΕΘΝΙΚΟΥ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ. Επίσης το καλοκαίρι θα τρέξει ως βετεράνος στο παγκόσμιο πρωτάθλημα βετεράνων που θα γίνει στο Τορίνο της Ιταλίας. Ευχόμαστε καλή συνέχεια και κάθε επιτυχία στον Απόστολο.